Domů Recepty Nejlepší recepty na domácí chleba: od klasického kváskového po rychlý bezdroždíkový variant.

Nejlepší recepty na domácí chleba: od klasického kváskového po rychlý bezdroždíkový variant.


Chléb je jedním z nejzákladnějších potravin, které máme ve své stravě. Pokud si rádi pečete domácí chléb, tak máme pro vás pár receptů, které byste měli zkusit!

1. Klasický kváskový chléb: Kvásek je starým způsobem pečení chleba, který mu dodává jedinečnou chuť a vůni. Pro tento recept budete potřebovat kvásek, vodu, mouku a sůl. Nechte kvásek přes noc kvasit a ráno ho smíchejte s ostatními ingrediencemi. Vyklopte těsto na plech a nechte kynout. Poté ho dejte péct do trouby a na konci si vychutnejte skvělý domácí chléb.

2. Rychlý bezdroždíkový chléb: Pokud nemáte čas čekat, až kvásek kynout, můžete si vyzkoušet rychlý bezdroždíkový chléb. K jeho přípravě budete potřebovat mouku, vodu, olej, sůl a jedlou sodu. Všechny ingredience smíchejte dohromady a dejte těsto péct do trouby. Během krátké chvíle si můžete vychutnat šťavnatý chléb, který je připravený bezdlouhého čekání.

3. Bylinkový chléb s česnekem: Tento chléb je skvělým doplňkem k večeři nebo jako snack. K těstům přidejte čerstvé bylinky, česnek, sůl a olej. Toto těsto nechte kynout a pak ho dejte péct do trouby. Výsledkem bude chléb, který je plný lahodných chutí a vůní.

Nezáleží na tom, zda máte rádi klasický chléb s kváskem nebo rychlejší bezdroždíkový variant, domácí pečení chleba je vždy zábavné a odměnou je čerstvý chléb, který si sami připravíte. Tak neváhejte a vyzkoušejte některý z těchto receptů!